دیسک گردن

در تصویر فردی که دچار گردن درد است نشان داده شده است.

عارضه‌ی دیسک گردن یکی از علت‌های شایع گردن درد می‌باشد. گردن بخش بالایی ستون فقرات است که شامل هفت مهره و شش دیسک بین مهره‌ای است. دیسک‌های بین مهره‌ای فشار وارده بر مهره‌ها را جذب می‌کنند، از ساییده شدن مهره‌ها به یکدیگر در حین حرکت گردن جلوگیری می‌کنند و به گردن اجازه می‌دهند به آرامی…

هشت تمرین مناسب دیسک کمر و کمر درد

تمرین‌های مناسب دیسک کمر چندین مزیت مهم از جمله افزایش موبیلیتی ستون فقرات، کاهش درد، رساندن مواد مغذی به ستون فقرات برای تغذیه دیسک‌ها و تقویت ماهیچه‌ها، رباط‌ها و مفاصل و عضلات میانی برای حمایت و نگه داشتن ستون فقرات را به همراه دارد. هم‌چنین، حرکات کششی باعث بهبود گردش خون می‌شوند و درد و استرس عضلانی را کاهش می‌دهند.

دیسک کمر و روش‌های درمان دیسک کمر

دیسک کمر، مهره‌ها، اعصاب نخاعی

دیسک‌ها در حالت عادی مانند بالشتک‌هایی کروی شکل هستند که بین مهره­‌ها قرار می‌گیرند و فشارهای وارده بر ستون مهره‌ها را جذب می‌کنند. دیسک کمر اغلب بر اثر کاهش رطوبت موجود در هسته دیسک به وجود می‌آید.

10 دلیل برای مفید بودن فیزیوتراپی

یک مرد ورزشکار در حال معالجه با فییوتراپی

فیزیوتراپی به افراد در هر سنی که دارای شرایط پزشکی ، بیماری یا صدماتی هستند که توانایی منظم حرکت و عملکرد آنها را محدود می‌کند ، کمک می‌کند.

همه چیز درباره لیزردرمانی در فیزیوتراپی

درمان دست با لیزر کم توان

لیزردرمانی یکی از روش‌های با تاثیر بالا در فیزیوتراپی است که برای تسکین دردهای مزمن و حاد و همچنین بهبود مشکلات عضلانی و اسکلتی استفاده می‌شود.

توصیه های فیزیوتراپی برای بیماران کرونایی (انجام ورزش های خانگی)

بیمار کرونا در حال تمرین تنفسی

انجام فیزیوتراپی تنفسی و تمرین درمانی موجب تقویت عضلات تنفسی، بهبود ظرفیت تنفسی و افزایش کیفیت زندگی بیمار می‌شود.

فیزیوتراپی چگونه به بیماران مبتلا به کرونا کمک می‌کند؟

فیزیوتراپیست در حال معاینه بیمار مبتلا به کرونا

فیزیوتراپیست بیماران مبتلا به ویروس کرونا را کنترل می‌کند و با بررسی عوامل مختلف و مشورت با سایر همکاران در مورد نحوه کمک به بیمار تصمیم می‌گیرد.

پای پرانتزی ارمغان تلخ بد نشستن (همراه تمرین‌های درمانی)

عارف سعیدی، مدرس دانشگاه و عضو انجمن فیزیوتراپی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، درباره عارضه بیماری پای پرانتزی اظهار کرد: در این عارضه وقتی فرد می‌ایستد و مچ پا‌ها را به هم نزدیک می‌کند، بین زانو‌های فرد فاصله‌ای زیاد وجود دارد و زانو‌ها حالت کمانی به خود گرفته و به هم…

ورزش برای درد كف پا و پاشنه

كف پا و پاشنه ی دردناك مشكل شایعی است و بر اساس شدت آن درمانهای مختلفی صورت می گیرد. در برخی موارد كف پای صاف علت این مشكل است. در ورزشكاران حرفه ای نیز ممكن است قوس بیش از حد كف پا موجب احساس درد تیر كشنده و ناگهانی در كف پا شود. مشكل این افراد…

الکتروتراپی یا تحریک الکتریکی

الکتروتراپی

تحریک الکتریکی یکی از روش‌های درمانی در فیزیوتراپی است که در کنار سایر درمان‌ها نقش بسیار مفیدی در درمان بسیاری از بیماری‌ها دارد و می تواند بدون نیاز به عمل‌های جراحی که اغلب عوارضی را در پی دارند، به بهبود شرایط بیماران کمک کند.