زانوی ضربدری

در تصویر فیزیوتراپیست در حال درمان بیمار نشان داده شده است.

زانوی ضربدری ناهنجاری شایع ساق پا است که باعث می‌شود اندام‌های تحتانی به سمت داخل ‌بچرخند و در نتیجه زانوها بیشتر از حد طبیعی به هم نزدیک شوند در حالی که مچ پاها از هم جدا می‌باشد. در این مطلب به توضیح درباره پا و زانوی ضربدری، علت ایجاد آن، علائم ناشی از آن، راه‌های تشخیص و درمان زانوی ضربدری می‌پردازیم.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی شامل استفاده از فشارها، حرکات و تکنیک‌های مختلف توسط متخصص ماساژ می‌باشد و بر ارتقای سلامتی از طریق بهبود گردش خون، عملکرد سیستم ایمنی بدن و کاهش استرس تمرکز دارد. ماساژدرمانی در کنار فیزیوتراپی می‌تواند جهت ارائه خدمات کامل به بیماران برای توانبخشی و آرامش عضلانی اثربخش باشد.

زانو و پای پرانتزی

زانو و پای پرانتزی وضعیتی است که در آن یک یا هر دو پا در ناحیه زانو به سمت بیرون خم می‌شود و باعث ایجاد فضای بازتر از حد معمول بین زانوها و ساق پاها می‌شود.

ورزش برای دیسک گردن

فردی در حال انجام ورزش دیسک گردن نمایش داده شده است.

فیزیوتراپی و ورزش‌های ملایم به عنوان یک درمان موثر برای تسکین دیسک گردن شناخته می‌شوند. ورزش‌های توصیه شده توسط فیزیوتراپیست‌ها باعث تقویت عضلات، کاهش فشار روی نخاع و افزایش انعطاف‌پذیری و موبیلیتی می‌شود و وضعیت و پاسچر بدن را بهبود می‌بخشد در نتیجه آرامش را برای ما فراهم می‌کند.

دیسک گردن

در تصویر فردی که دچار گردن درد است نشان داده شده است.

عارضه‌ی دیسک گردن یکی از علت‌های شایع گردن درد می‌باشد. گردن بخش بالایی ستون فقرات است که شامل هفت مهره و شش دیسک بین مهره‌ای است. دیسک‌های بین مهره‌ای فشار وارده بر مهره‌ها را جذب می‌کنند، از ساییده شدن مهره‌ها به یکدیگر در حین حرکت گردن جلوگیری می‌کنند و به گردن اجازه می‌دهند به آرامی از یک طرف به سمت دیگر بچرخد و به جلو و عقب خم شود.

هشت تمرین مناسب دیسک کمر و کمر درد

تمرین‌های مناسب دیسک کمر چندین مزیت مهم از جمله افزایش موبیلیتی ستون فقرات، کاهش درد، رساندن مواد مغذی به ستون فقرات برای تغذیه دیسک‌ها و تقویت ماهیچه‌ها، رباط‌ها و مفاصل و عضلات میانی برای حمایت و نگه داشتن ستون فقرات را به همراه دارد. هم‌چنین، حرکات کششی باعث بهبود گردش خون می‌شوند و درد و استرس عضلانی را کاهش می‌دهند.

دیسک کمر و روش‌های درمان دیسک کمر

دیسک کمر، مهره‌ها، اعصاب نخاعی

دیسک‌ها در حالت عادی مانند بالشتک‌هایی کروی شکل هستند که بین مهره­‌ها قرار می‌گیرند و فشارهای وارده بر ستون مهره‌ها را جذب می‌کنند. دیسک کمر اغلب بر اثر کاهش رطوبت موجود در هسته دیسک به وجود می‌آید.

10 دلیل برای مفید بودن فیزیوتراپی

یک مرد ورزشکار در حال معالجه با فییوتراپی

فیزیوتراپی به افراد در هر سنی که دارای شرایط پزشکی ، بیماری یا صدماتی هستند که توانایی منظم حرکت و عملکرد آنها را محدود می‌کند ، کمک می‌کند.

همه چیز درباره لیزردرمانی در فیزیوتراپی

درمان دست با لیزر کم توان

لیزردرمانی یکی از روش‌های با تاثیر بالا در فیزیوتراپی است که برای تسکین دردهای مزمن و حاد و همچنین بهبود مشکلات عضلانی و اسکلتی استفاده می‌شود.

توصیه های فیزیوتراپی برای بیماران کرونایی (انجام ورزش های خانگی)

بیمار کرونا در حال تمرین تنفسی

انجام فیزیوتراپی تنفسی و تمرین درمانی موجب تقویت عضلات تنفسی، بهبود ظرفیت تنفسی و افزایش کیفیت زندگی بیمار می‌شود.